Paris ve Londra

Paris ve Londra

Paris ve Londra

Tüm Turlar Ve Akşam Yemekleri Dahil! Extra Tur Yok!

5 - 12 Kasım 2011

4 Gece Paris - 3 Gece Londra

24/09/2011 | Comments Off

1. Gün : 05 Kasım 2011 –  İSTANBUL / PARİS
İstanbul Atatürk Havaalanında saat 16:00’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Air France hava yollarının AF  1791 seferi ile Paris’e 18:45 ‘ te hareket. Yerel saatle 21:25 ‘ te varış.  Paris Charles de Gaulle havaalanında profesyonel kokartlı Türk rehberiniz tarafından karşılanma ve otelinize transfer. Konaklama Paris ‘ te merkezi 4 **** Concorde Opera Hotel ‘ de.
2. Gün: 06 Kasım 2011 – PARİS ŞEHİR TURU + SEINE NEHRİ TEKNE TURU
Sabah kahvaltısı sonrası 08:30 da otelden hareket. Tam günlük detaylı Paris şehir tanıtım turu; Eiffel kulesi, askeri okul, Invalides meydanı, Unesco binası, Montparnasse, Napolyon’un mezarı, Rodin müzesi, Millet meclisi, Saint Germain ve Saint Michel semtleri, Sorbonne üniversitesi, Pantheon, Luxembourg Parkı ve Senato, Bastille meydanı, Republique meydanı, Notre Dame Katedrali, Belediye Sarayı, Grands Boulevards, Opera, Madeleine kilisesi, Augustin meydanı, Vendome meydanı, Louvre ve Orsay müzeleri, Concorde meydanı, Champs Elysees, Zafer takı ve Etoile meydanı, La Defense semti, Trocadero meydanı…şehir turunda görüp, fotoğraf molaları vereceğimiz yerler. Gün sonunda Seine nehri tekne turu. Akşam Montmartre tepesi’ne çıkıp, Sacre Coeur kilisesi ve ressamlar meydanı gezileri. Tepede « La Cremaıllere 1900 » restaurant’da özel hoşgeldiniz yemeği. Yemek sonrası otele dönüş ve konaklama.
3. Gün : 07 Kasım 2011 –  LOUVRE MÜZESİ + NOTRE DAME + OPERA
Sabah kahvaltısı sonrası 08:30 da otelden hareketle tam günlük Louvre müzesi , Benlux duty free parfüm alışverişi , Notre Dame katedrali ve Opera turu. Profesyonel kokartlı Türk rehberinizin anlatımlarıyla adım adım Louvre müzesi gezisi. Mona Lisa, Milo Venüsü, tablolar, Mısır firavun mumyaları, İznik çinileri, heykeller, Napolyon daireleri, İslam eserleri…müze gezisi sonrası Paris’in ünlü parfüm ve kozmetik duty free mağazası Benlux ‘ te vereceğimiz alışveriş molasından sonra, öğlenden sonra muhteşem Notre Dame katedrali ve Garnier Operası’nı geziyoruz. Akşam yemeği Champs Elysees caddesi üzerindeki « Chez Clement » resturant’da. Yemek sonrası otele dönüş ve konaklama.
4. Gün : 08 Kasım 2011 – DISNEYLAND + LIDO SHOW
Sabah kahvaltısı sonrası 08:30 da otelden hareket. Tam günlük Eurodisney ve La Vallee outlet turu.; Tam gün Disneyland’da ; Phantom Mannor, Big Mountaın Train, Indiana Jones, Caribbean Pirates, Peterpan, It’s a Small World,  Space Mountain 2, Star Wars tour, 3d Cinema, Cars, Buzz eclaır…gibi aktivitelerde çok eğlenceli saatler…Gün sonunda Disneyland yanındaki La vVallee outlet center’da alışveriş için serbest saatler. Akşam yemeği Lido Cabaret Show’da. Sizin için ayrılmış en iyi yerdeki masalarda leziz menü eşliğinde muhteşem bir gösteri.show bitimi otele dönüş ve konaklama.
5. Gün : 09 Kasım 2011 – EUROSTAR TRENİ İLE PARİS – LONDRA
Sabah kahvaltısı sonrası 08:30 da otelden hareket. Gare du Nord tren garında bilet ve bagaj işlemleri sonrası 11:00 de Eurostar treni ile Londra’ya hareket. 2,5 saatlik bir yolculuk ve Manş Denizi tünel geçişi sonrasında Londra St. Pancras Garına varış. Ardından şehre hareket ve panoramik Londra şehir turu;  Parlamento binası, Big Ben saat kulesi, Westminster köprüsü ve kilisesi, Trafalgar meydanı,  St. Paul katedrali, Buckhingam Sarayı…göreceğimiz ve fotoğraf molaları vereceğimiz yerlerden bazıları. Tipik bir İngiliz restaurantı olan « Smiths of Smithfield » te akşam yemeğinden sonra Londra merkezi 4 **** Thıstle Euston Hotel ‘e yerleşme.
6. Gün: 10 Kasım 2011 – BRITISH MUSEUM + TUSSAUD’S WAX MÜZE
Sabah kahvaltısı sonrası 08:30 da otelden hareketle tam günlük British Museum ve Madame Tussaud’s balmumu heykeller müzesi turu; Profesyonel kokartlı Türk rehberinizin anlatımlarıyla adım adım müze gezileri. Dünyanın en zengin koleksiyonlarının olduğu British Museum’da  Kuzey Amerika ve Meksika bölümleri, İnka ve Maya medeniyetleri eserleri,  Antik Yunan, Anadolu’dan gelmiş pek çok eser, Ming porselenleri göreceğiniz bölümlerden birkaçı…serbest öğlen yemeği molasının ardından Atatürk ‘ ün de aralarında olduğu dünyanın en zengin balmumundan heykeller müzesi olan Madame Tussaud müzesi gezisi. Daha sonra meşhur dev mağaza Harrods ‘ ta alışveriş için serbest saatler. Akşam yemeği meşhur « Beach Blanket Babylon » restaurant’da.yemek sonrası otele dönüş ve konaklama.
7. Gün: 11 Kasım 2011 – WINDSOR + OXFORD TURU
Sabah kahvaltısı sonrası 08:30 da otelden hareket. Tam günlük Windsor Şatosu ve Oxford  turu. İngiliz Kraliyet ailesinin bugün de malikane olarak kullandığı Windsor Kalesi, bütün İngiltere’nin en eski yapılarından biridir. Thames nehrinin kıyısında ve Londra’nın yukarı kesimlerinde bulunur. Windsor İngiliz Kraliyet ailesi’nin soyadıdır ve İngiliz kralları 6.cı yüzyıldan beri burada ikamet etmektedirler. Daha sonra Londra’ya 80 km. uzaklıktaki Oxford gezisi. Kültürel ve tarihi açıdan çok önemli bir şehir olan Oxford, dünyanın en köklü üniversitesini de barındırır. Oxford’taki şehir turumuzda sırasıyla Oxford botanik bahçesi,  Carfax kulesi , Bodleian kütüphanesi, Sheldonian tiyatrosu ve Aziz Mary kilisesi göreceğimiz ve fotoğraf molaları vereceğimiz yerler. Gün sonunda Londra’ya dönüş ve Covent Garden’ da « Belgo Centraal » restaurant’da akşam yemeği. Yemek sonrası otele dönüş ve konaklama.
8. Gün: 12 Kasım 2011 – THAMES NEHRİ TURU / LONDRA – İSTANBUL
Sabah kahvaltısı sonrası 09:00 da otelden hareket. Thames nehri turu; Bu tur sırasında Greenwıch’e kadar gidip saatlerimizi sıfırlıyoruz ! Daha sonra Londra Heathrow Havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Air France Havayollarının AF 1481 seferi ile 16:00 ‘ da İstanbul’a hareket.  Paris aktarmalı uçuş sonrası 23:15 ‘te İstanbul’a varış ve gezinin sonu.
Oda Tipi Fiyatı
2 kişilik odada/kişi başı 1.790 EURO
Tek kişilik   2.490 EURO
12 yaş altı çocuk 1.290 EURO
**** 3 büyük aynı odada (triple) konaklama mümkün değildir. 
 *** Çocuk Ücreti; 2 ebeveyn ile aynı odada kalması durumunda geçerlidir.
Fiyatlarımıza dahil olan hizmetler Fiyatlarımıza dahil olmayan hizmetler
 • İSTANBUL – PARİS VE LONDRA – İSTANBUL AIR FRANCE İLE EKONOMİ SINIF UÇAK BİLETİ
 • HAVAALANI VERGİLERİ
 • PARİS CHARLES DE GAULLE HAVAALANI KARŞILAMA
 • HAVAALANI – OTEL TRANSFERİ / OTEL – TREN GARI TRANSFERİ
 • PARİS’TE 4* CONCORDE OPERA OTEL’DE 4 GECE ODA / KAHVALTI KONAKLAMA
 • LONDRA’DA 4* THISTLE EUSTON OTEL’DE 3 GECE ODA / KAHVALTI KONAKLAMA
 • AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTILARI
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM TURLAR, GİRİŞ VE REZERVASYON ÜCRETLERİ
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM AKŞAM YEMEKLERİ
 • PROFESYONEL KOKARTLI TÜRKÇE REHBER SERVİSLERİ
 • TURLARDAKİ ÖZEL OTOBÜSLE ULAŞIMLAR
 • PARİS – LONDRA ARASI TEK YÖN EUROSTAR TREN BİLETİ
 • TÜM YEREL VERGİLER
 • PARİS BÜROMUZUN 24 SAAT TELEFON ASİSTANSI
 • HER TÜRLÜ KİŞİSEL HARCAMALAR
 • ÖĞLEN YEMEKLERİ
 • PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN GEZİLER
 • OTELDEKİ MİNİBAR, VS GİBİ HARCAMALAR
 • GELENEKSEL REHBER VE ŞÖFÖR BAHŞİŞLERİ
 • SİGORTA VE VİZE ÜCRETİ
 • YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 15 TL )

Notlar:

 • OPAL TURİZM, Konsolosluklar ve yolcular arasında aracı konumundadır. Pasaportların ve gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi halinde OPAL TURİZM vize alımlarında yardımcı olacaktır. Vize alınamaması ve konsoloslukda yaşanacak aksamalardan OPAL TURİZM sorumlu tutulamaz.
 • Vize için istenilen gerekli belgelerin zamanında ve eksiksiz verilmemesinden kaynaklanacak problemlerden OPAL TURİZM sorumlu değildir.
 • Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılacağı anlamına gelmez. Pasaport polisi kişiyi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Gün içersindeki kur değişiklikleri “TL” fiyatlara yansıtılacak olup, ödeme anındaki TCMB kurları geçerli olacaktır.
 • Otellerde 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olduğundan, 3. yatak standart yataktan küçük olabilir. Bazı otellerde ise 3. yatak uygulaması olmamaktadır. Bu tip oteller ile çalışılan paketlerde OPAL TURİZM misafirlerini satış sırasında bilgilendirecektir.
 • Çocuk fiyatları sadece çocukların ebeveynleri ile aynı odada konaklaması şartı ile geçerlidir. 0-2 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 2 yaşından, 3-12 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 12 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.
 • Dış nedenlerden dolayı OPAL TURİZM programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tura katılımın yeterli olmaması durumunda OPAL TURİZM iptal/değişikliği misafirlerine tur hareketinden 7 gün önce bildirecektir.
 • OPAL TURİZM, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09. 1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • OPAL TURİZM, kategorisi aynı kalmak şartıyla programda belirtilen otelleri değiştirme hakkına sahiptir.
 • Ekstra geziler en az 16 kişinin katılımıyla rehber tarafından gerçekleştirilir. Gezinin parkur ve içeriğine göre bu sayı değişebilir.
 • Comments are closed.