MSC Fantasia ile KANARYA ADALARI

MSC Fantasia ile KANARYA ADALARI

MSC Fantasia ile KANARYA ADALARI

İTALYA, İSPANYA, PORTEKİZ, FAS

5 Kasım - 17 Kasım 2011

11 Gece / 12 Gün

24/09/2011 | Comments Off

GÜN LİMAN VARIŞ HAREKET
01. GÜN İSTANBUL – MİLANO – CENOVA 17:00
02. GÜN BARSELONA (İspanya) 13:00 18:00
03. GÜN DENİZDE SEYİR
04. GÜN KASABLANKA (Fas) 08:00 22:00
05. GÜN DENİZDE SEYİR
06. GÜN TENERİFE, KANARYA ADALARI (İspanya) 08:00 16:00
07. GÜN FUNCHAL (Portekiz) 09:00 17:00
08. GÜN DENİZDE SEYİR
09. GÜN MALAGA (İspanya) 07:00 14:00
10. GÜN DENİZDE SEYİR
11. GÜN CIVITAVECCHIA, ROMA (İtalya) 09:00 19:00
12. GÜN CENOVA – MİLANO – İSTANBUL 09:00

canary_map

Kurban Bayramı 05.11.2011
 İç Kabin, Kişi başı 1469 €
 Dış kabin, Kişi başı 1569 €
Balkonlu kabin, Kişi başı 1769 €
3. ve 4. Kişi fiyat 1069 €
2 Ebeveyn yanında 3-18 yaş çocuklar 769 €
0-2 yaş çocuk 199 €
Tek Kişilik Farkı 1989 / 2169 / 2499
Liman ve havalimanı vergileri 270€
Vize 125 €
Fiyatlarımıza dahil olan hizmetler Fiyatlarımıza dahil olmayan hizmetler
 • 5 yıldızlı MSC FANTASIA GEMİSİNDE 11 GECE 12 GÜN KONAKLAMA,
 • THY İLE GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ
 • TRANSFERLER
 • HAVALİMANI VE LİMAN VERGİLERİ ( 270 € )
 • GEMİDEKİ SABAH, ÖĞLEN VE AKŞAM YEMEKLERİ
 • GEMİDEKİ TÜM İÇECEKLER,
 • SAĞLIK HİZMETLERİ,
 • KARA TURLARI,
 • GÜZELLİK MERKEZİ VE SPA ALANI,
 • KİŞİSEL HARCAMALAR (TELEFON, KURU TEMİZLEME V.S),
 • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI 15 TL

Uçuş Detayları:

Istanbul – Milano TK 1873 08:00 Hareket 10:00 Varış

Gemiye binmeden önce bilinmesi gerekenler :

Evinizden çıkmadan önce pasaport, nüfus cüzdanı, para cüzdanı, ilaç gibi günlük
kullanımda ihtiyacınız olan eşyalarınızı bavulunuza koymayınız.
Check – in işlemleri belirtilen uçuş saatinden en az 2 saat önce yapılmakta olup herhangi
bir değişiklik ihtimaline karşın kalkış tarihinden 2 gün önce acentanızdan son bilgileri
teyid ediniz.
Check-in esnasında yanınızda pasaportunuz, yurt dışı çıkış harcı makbuzunuz, gemi voucher’unuz, kredi kartınız veya cruise kartınıza yüklenmek depozito olarak yüklenmek için nakit euro bulundurmanız gerekmektedir.
Normal pasaporta çok girişli schengen vize ve vize başvurularında en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Yeşil pasaport’a vize uygulaması yoktur.
Yurt dışı çıkış harcı (7 yaş üstü her Türk vatandaşı için 15 TL ) harcı İstanbul Atatürk havalimanı terminalinde yatırılabilmektedir.
KKTC vatandaşları sadece kimliklerini kullanarak yurtdışına çıkmaları mümkün olmamaktadır. KKTC vatandaşlarının gemiye binişlerinde KKTC pasaportlarıyla birlikte Avrupa Birliği pasaportlarını da yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Gemi seyahatimizin başlangıcında valizler için bagaj etiketleri verilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından önemlidir. Valizleriniz geminin kalkış saatine kadar gelecektir. Aksi takdirde resepsiyona veya rehberinize başvurunuz. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur.
Gemiye içki sokmak yasaktır.
Gemide vejetaryen, diyabet, düşük yağlı diyet ve kosher menüleri sunulabilmektedir. Bu konudaki taleplerin seyahat hareket tarihinden 60 gün öncesine kadar acentanıza yazılı olarak bildirilmeniz gerekmektedir.
Rehberlik hizmetleri grup sayısının minimum 20 kişi olması durumunda verilmektedir.
Notlar :
Programda belirtilen saatler gemi firması ve havayolu tarafından belirlenmiş olup oluşabilecek değişikliklerden ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir. Gemi firması rota değiştirme hakkını kendinde saklı tutar. Gemide belirtilen kontenjanın dolması durumunda fiyatlar değişiklik gösterebilir.
Gemi şirketi gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya kaptan rota değişikliği yapabilir. Apextour bu tarz değişikliklerden doğabilecek durumlardan sorumlu tutulamaz.
Gemi de uydu bağlantılı telefon mevcut olup oldukça pahalıdır o nedenle görüşmelerinizi limanlarda cep telefonunuz ile yapmanızı tavsiye ederiz.
Cruise kartınız gemi içi harcamalarınızda kredi kartınız gibi, gemiden iniş ve binişlerde boarding kart ve bazı gemilerde kabin anahtarı olarak kullanılmaktadır. Gemide alışveriş ve casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir.
Gemiler limanlarda bulunmak için alınan izinlerin dışında bekleme yapamazlar, programda belirtilen saatler varış ve kalkış saatleri olup gemiden inişler yaklaşık ½ saat sonrasında ve gemiye biniş geminin kalkışından ½ saat önce ( boarding ) yapılmalıdır. Bu nedenle geminin kalkış saatlerine dikkat edilmesi ve istenilen saatlerde limanda olunmasını önemle rica ederiz. Aksi taktirde gemiyi kaçırabilirsiniz  ve böyle bir durumda Apex Tour sorumlu tutulamaz.
Mücevher, para, değerli doküman ve diğer önemli kişisel eşyaları kabinlerinizde bulunan mini kasaya konmalı ya da Konuk İlişkileri Masasına teslim edilmelidir. Konuk İlişkileri Masasına bırakılmayan veya kasada tutulmayan eşyaların kaybından gemi sorumlu tutulamaz.
Extra turlarda veya uğranılan limanlardaki gezileriniz esnasında değerli eşyalarınızı yanınıza almayınız, geziler esnasında yanınıza düz yürüyüş ayakkabısı, yedek pil, su ve ihtiyacınız kadar yanınıza para almayı unutmayınız. Gemi içerisinde ortak kullanım alanlarındaki klimaların yüksek seviyede çalıştırılması sebebi ile yanınıza ceket, kazak, hırka, şal gibi koruyucu giyecekler almanızı öneririz.
Gemide belirtilen kontenjanların dolması durumunda fiyatlar ve kabin tipleri değişiklik gösterebilir.
Gemi yolculuğunuz sırasında bir adet resmi akşam yemeği mevcuttur. Bu yemeğe iştirak etmek isteyen misafirlerimizin takım elbise ve gece elbisesi gibi uygun olabilecek kıyafetleri yanlarında bulundurmaları tavsiye edilir.
Gemide yemek salonlarında ve kabinlerde sigara içmek yasaktır. Sigara sadece özel olarak ayrılmış alanlarda ve belirlenen açık alanlarda içilebilir.
Gemi şirketi giriş sırasında misafiri verilen kabin numaraları dışında aynı kabin kategorisinde başka bir kabine alma hakkına sahiptir . Farklı gemi yapıları nedeniyle kabinlerde bitişik yatak veya iki ayrı yatak garantisi verilemez. Bu tür talebiniz gemi firmasına iletilecektir.
27 hafta ve daha fazla süredir hamile olan bayan misafirlerin, kendi sağlıkları ve güvenlikleri açısından gemide bulunmaları yasaktır. Hamileliğin 24- 26 haftasına kadar, doktorlarından seyahat edebileceklerine dair aldıkları belgenin gemiye binmeden 30 gün önce ilgili birimlere iletilmesi durumunda yolculuk yapabilirler.
21 yaş altında bulunan kişiler gemide içki içemezler. 18 – 20 yaş arası konuklar, ebeveynlerinden imzalanarak alınacak içki içmelerine izin veren feragat formu ile bira ve şarap içebilirler.
21 yaş altında hiç kimse yanında 21 yaş üzerinde ebeveyni olmaksızın kendi başına kabinde kalamaz.
Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
Limanlarda kullanımı zorunlu olan teleferik ve ring otobüs ücretleri misafirlerimize aittir.

Comments are closed.