Mardin Turu

mardin

Mardin Turu

GİZEMLİ MARDİN

06-09 Kasım 2011

3 Gece / 4 Gün

7/10/2011 | Comments Off

1. Gün: 06 KASIM 2011 PAZAR  İZMİR – DİYARBAKIR- MARDİN
Sabah Adnan Menderes Havalimanında saat 05:30 da bulunma  ve Sun Express Hava Yolları’nın QX 9192 sefer sayılı uçuş ile  saat 06:45 de   Diyarbakır’a hareket saat 08:35 de varış.Diyarbakır Havalimanında sizi  bekleyen özel araç ve rehberle buluşma. Ve şehir turu. Göreceğimiz yerler arasında Ulu Camii,Diyarbakır Surları,Atatürk Köşkü,Deliller Hanı,Cahit Sıtkı Tarancı’nın evi bulunuyor.Öğle yemeğimizi extra olarak  Selim Amca da aldıktan sonra Mardin’e doğru hareket. Mardin’e varış ve 4 * Yay Grand Otel ‘e varış akşam yemeği  ve geceleme otelinizde.
2. Gün: 07 KASIM 2011 PAZARTESİ   MARDİN – MİDYAT – HASANKEYİF
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Mardin’ in 30 km güneydoğusunda bulunan yukarı Mezopotamya’ nın Efes’ i kabul edilen, en ünlü, tarihi şehri Dara Harabeleri ne gidiyoruz. Burayı gezdikten sonra, gümüş işlemeciliğinin en güzel örneklerini görüp satın alabileceğiniz Midyat’a hareket ediyoruz.Burada Süryani ve Müslümanların yaşadığı ortak mahalleyi, Mor Gabriel Kilisesini gezip muhteşem güzellikteki gümüşlerden satın alıyoruz. Daha sonra ,Hasankeyf’e doğru yol alıyoruz. .Kısa süre sonra sular altında kalacak olan bu eski yerleşimi ve kaleyi gezdikten öğle yemeğimizi dere kenarında alıyoruz. Daha sonra Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.
3. Gün : 08 KASIM 2011  SALI  : MARDİN
Sabah kahvaltısının ardından İlk olarak, Mardin’ in 5 km dışında bulunan, Deyrulzaferan Manastırı na gidiyoruz. 639 yıl boyunca Dünya Süryanilerinin Patriklik merkezi olan Manastır, 1937 yılında Süryani Patrikliğinin Suriye’ ye taşınmasına rağmen hala Süryanilerin Hac Merkezi olarak kabul edilmektedir. Bu muhteşem yapıyı gezdikten sonra, öğle yemeğimizin ardından, Artuklu mimarisi Kasimiye Medresesi ne hareket ediyoruz. Akkoyunlu Hükümdarı Cihangir oğlu Kasım Padişah tarafından 1502 yılında tamamlanan, günümüze kadar mükemmel yapısıyla ayakta durabilen bu medreseyi gezdikten sonra, 5. yüzyılda yapılan, 1500 yıllık kök boya ile yapılmış olan baskı perdeleri, geniş avlusu içinde bulunan çan kulesi ile Kırklar Kilisesi ni geziyoruz. Tur bitiminde otele geri dönüş ve geceleme.
4. Gün : 09 KASIM 2011 ÇARŞAMBA : MARDİN DİYARBAKIR – İZMİR
Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılış ve Mardin şehir turu için hareket. Tüm günü Mardin sokaklarını keşfederek geçiriyoruz. Akşam saatlerinde Mardin’den Diyarbakır’a doğru hareket. Diyarbakır Havalimanına varış ve Sun Express Havayollarının XQ 9283 sefer sayılı uçuşu ile saat 22:35 de İzmir’e hareket. 00:40 da varış ve turun sonu.
Oda Tipi Fiyatı
2 Kişilik odada kişi başı 545 TL + 335 TL ( Uçak Bileti )
Tek kişilik oda 665 TL + 335 TL ( Uçak Bileti )
3.kişi 500 TL + 335 TL ( Uçak Bileti )
0-6 Yaş Çocuk * 350 TL + Uçak Bileti
6-12 Yaş Çocuk * 425 TL + Uçak Bileti
*2 büyük ile aynı odada kalması şartı ile
Fiyatlarımıza dahil olan hizmetler Fiyatlarımıza dahil olmayan hizmetler
 • 3 Gece Mardin Yay Grand Otel’de sabah kahvaltısı akşam yemeği esası ile konaklama.
 • Tüm çevre gezileri
 • Rehberlik hizmeti
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri, ( Diyarbakır’da ilk giriş yaptığınız müzeden Müze kartı almanızı öneririz. 1 yıl geçerli kişi başına 20 TL )
 • İzmir – Diyarbakır – İzmir Sun Express Hava yolları ile gidiş dönüş uçak bileti.
 • Otellerde ve yolda yapılan tüm kişisel harcamalarınız.

Notlar:

 • Otellerde 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olduğundan, 3. yatak standart yataktan küçük olabilir. Bazı otellerde ise 3. yatak uygulaması olmamaktadır. Bu tip oteller ile çalışılan paketlerde OPAL TURİZM misafirlerini satış sırasında bilgilendirecektir.
 • Çocuk fiyatları sadece çocukların ebeveynleri ile aynı odada konaklaması şartı ile geçerlidir. 0-6 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 6 yaşından, 6-12 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 12 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.
 • Dış nedenlerden dolayı OPAL TURİZM programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tura katılımın yeterli olmaması durumunda OPAL TURİZM iptal/değişikliği misafirlerine tur hareketinden 7 gün önce bildirecektir.
 • OPAL TURİZM, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09. 1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • OPAL TURİZM, kategorisi aynı kalmak şartıyla programda belirtilen otelleri değiştirme hakkına sahiptir.
 • Ekstra geziler en az 16 kişinin katılımıyla rehber tarafından gerçekleştirilir. Gezinin parkur ve içeriğine göre bu sayı değişebilir.

Comments are closed.